छैठौं ‘एनएफडिसी राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार २०७४’ (नोमिनेसन र बिजेता सहित)

- मेराेफिल्म

जोय पपैयाले प्रायोजन गरेको छैठौं ‘एनएफडिसी राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार २०७४’ सम्पन्न भएको छ । गत वैशाखदेखि चैत्र मसान्तसम्म नेपालका कम्तिमा ५ वटा चलचित्र घरहरूमा व्यवसायिक रूपमा प्रदर्शनमा आएका ८३ चलचित्र, त्यसका कलाकार र प्राविधिज्ञहरू राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कारका लागि मनोनयनमा परेका थिए ।

त्यसमध्ये सर्बोत्कृस्टलाई आज एक कार्यक्रमका बिच पुरस्कृत गरिएको छ ।

नोमिनेसन र बिजेता

हिरा सर्वोत्कृष्ट चलचित्र

१. छक्का पन्जा २

२. भूइमान्छे

३. प्रेमगीत २

४. शत्रुगते (बिजेता)

५. लिलिबिली

प्रकाश सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

१. छक्का पन्जा २ः दीपाश्री निरौला

२. भूइमान्छेः नवराज वुढाथोकी

३. प्रेमगीत २ः रामशरण पाठक

४. शत्रुगतेः प्रदिप भट्टराई

५. लिलिबिलीः मिलन चाम्स (बिजेता)

शिव सर्वोत्कृष्ट अभिनेता

१. प्रदिप खड्काः लिलिबिली

२. दयाहाङ राईः तान्द्रो

३. अनमोल केसीः कृ (बिजेता)

४. पल शाहः म यस्तो गीत गाउँछु

५. पुष्पल खड्काः मंगलम

भूवन सर्वोत्कृष्ट अभिनेत्री

१. साम्राज्ञी राज्यलक्ष्मी शाहः ए मेरो हजुर २

२. निता ढुंगानाः पंचायत

३. शिल्पा पोख्रेलः मंगमल

४. केकी अधिकारीः घामपानी

५. वेनिशा हमालः ब्लाइन्ड रक्स (बिजेता)

नीर सर्वोत्कृष्ट सह–अभिनेता

१. अनुपविक्रम शाहीः कृ

२. प्रशान्त ताम्राकारः ऐश्वर्य (बिजेता)

३. सलोन बस्नेतः ए मेरो हजुर २

४. अंकित खड्काः घामपानी

५. नाजिर हुसेनः तिमी सँग

बसुन्धरा सर्वोत्कृष्ट सह–अभिनेत्री

१. केकी अधिकारीः ऐश्वर्या (बिजेता)

२. गौरी मल्लः ब्लाइन्ड रक्स

३. मिथिला शर्माः मंगलम

४. प्रियंका कार्की: छक्का पञ्जा २

५. माला लिम्बुः पर्व

विश्व सर्वोत्कृष्ट नव–अभिनेता

१. आशिरमान देशराज जोशीः ग्याङस्टार ब्लूज (बिजेता)

२. सलिनमान बनियाँः ए मेरो हजुर २

३. स्वरुपपुरुष ढकालः छक्का पन्जा २

४. अनुपम शर्माः ग्याङस्टार ब्लूज

५. साहरुखक ताम्राकारः रानी

चैत्य सर्वोत्कृष्ट नव–अभिनेत्री

१. लिलिबिलीः जसिता गुरुङ (बिजेता)

२. कृः अदिती वुढाथोकी

३. भूइमान्छेः सिपोरा गुरुङ

४. ऐश्वर्यः दीपिका प्रसाई

५. रुद्रः सारा सिर्पाली

गोपालराज सर्वोत्कृष्ट हाँस्य कलाकार

१. राजाराम पौडेलः म यस्तो गीत गाउँछु

२. केदार घिमिरेः छक्का पन्जा २ (बिजेता)

३. शिवहरि पौडेलः शत्रु गते

४. वुद्धि तामाङः २ रुपैयाँ

५. वुद्धि तामाङः छक्का पन्जा २

चेतन सर्वोत्कृष्ट लेखन

१. छक्का पन्जा २ः दीपकराज गिरी

२. सत्रु गतेः दीपकराज गिरी र प्रदिप भट्टराई (बिजेता)

३. लिलिबिलीः प्रदिप भारद्धाज

४. २ रुपैयाँः आशिफ शाह र आशीष रेग्मी

५. मिस्टर झोलेः रामबाबु गुरुङ

लक्ष्मीनाथ सर्वोत्कृष्ट कथा र संवाद

१. छक्का पन्जा २ः दीपकराज गिरी, जितु नेपाल, केदार घिमिरे र अभिमन्यू निरबी

२. सत्रु गतेः हरिवंश आचार्य र प्रदिप भट्टराई (बिजेता)

३. घामपानीः दीपेन्द्र लामा

४. प्रेमगीत २ः रामशरण पाठक

५. मिस्टर झोलेः रामबाबु गुरुङ

मञ्जु सर्वोत्कृष्ट छायांकार

१. लिलिबिलीः सुदिप बराल (बिजेता)

२. पर्वः राजेश श्रेष्ठ

३. भूइमान्छेः विदुर पाण्डे ‘नविन’

४. देश खोज्दै जाँदाः संजय लामा

५. ग्याङस्टार ब्लूजः शैलेन्द्र डी कार्की

तुलसी सर्वोत्कृष्ट सम्पादक

१. कृः सुरेन्द्र पौडेल

२. प्रेमगीत २ः बनिष शाह र भूपेन्द्र अधिकारी

३. शत्रुगते: मित्र डी गुरुङ (बिजेता)

४. छक्का पन्जा २ः विपिन मल्ल

५. लिलिबिलीः अर्जुन जीसी

शम्भुजित सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१. अर्जुन पोखरेलः तिमी रोएको पल(ऐश्वर्य)

२. कल्याण सिंहः कसम हो कसम(ए मेरो हजुर २)

३. राजनराज सिवाकोटी : कुटुमा कुटु(२ रुपैयाँ) (बिजेता)

४. कालिप्रसाद बास्कोटाः अजम्बरी(ग्याङस्टार ब्लूज)

५. दीपक शर्माः पर्ख पर्ख मायालु(मंगलम)

किरण सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१. ऐश्वर्यः तिमी रोएको पल(अर्जुन पोखरेल)

२. ए मेरो हजुरः कसम हो कसम(डाक्टर कृष्णहरि बराल) (बिजेता)

३. तिमी सँगः लडे लडे(नरेश भट्टराई)

४. म यस्तो गीत गाउँछुः किन आजकल तिम्रो मन(अम्बिका शर्मा)

५. भूइमान्छेः जिन्दगी एउटा गीत हो(दयाराम पाण्डे)

उदित सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायन

१. अन्जु पन्तः तिमी रोएको पल(ऐश्वर्य) (बिजेता)

२. सुगम पोखरेलः तिमी रोएको पल(ऐश्वर्य)

३. राजनराज सिवाकोटीः कुटुमा कुटु(२ रुपैयाँ)

४. सुगम पोखरेलः कसम हो कसम(ए मेरो हजुर २)

५. इन्दिरा जोशीः मोटरसाइकलमा(प्रेमगीत २)

वसन्त सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक

१. कविराज गहतराजः कुटुमा कुटु(२ रुपैयाँ) (बिजेता)

२. कविराज गहतराजः रुपै मोहनी(शत्रु गते)

३. मिलन चाम्सः उड्यो मन(ब्लाइन्ड रक्स)

४. रेनशा राईः यति यति पानी(कृ)

५. कविराज गहतराजः पर्ख पर्ख मायालु(मंगमल)

भुटानी सर्वोत्कृष्ट द्धन्द्ध निर्देशन

१. चन्द्र पन्तः कृ (बिजेता)

२. अष्ट महर्जनः भूइमान्छे

३. हिमाल केसीः पीजडा ब्याक अगेन

४. हिमाल केसीः संरक्षण

५. हिमाल केसीः ऐश्वर्य

प्रदिप सर्वोत्कृष्ट ध्वनी मुद्रण

१. मुकेश शाहः मंगलम

२. मुकेश शाहः लिलिबिली

३. अमित श्रेष्ठः शत्रु गते (बिजेता)

५. उत्तम न्यौपानेः पर्व

शुभ सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व संगीत

१. एलिस कार्कीः लिलिबिली (बिजेता)

२. टीसुजिल कर्मचार्यः शत्रु गते

३. टीसुजिल कर्मचार्यः पर्व

४. एलिस कार्कीः मंगमल

५. साहास शाक्यः तिमी सँग

यि संगै, मह जुरी, राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार – रमेश बुढाथोकी (भुईँमान्छे)
चलचित्र पत्रकारिता, राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार – फुलमान बल (कान्तिपुर)
कुसुमेरुमाल सर्बोत्कृस्ट ब्यवसायिक चलचित्र, राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार  – छक्का पञ्जा २  पुरस्कृत भए  ।

२०७५ वैशाख १३ गते २२:३३ मा प्रकाशित

प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *